Авіабомба AASM знищила будівлю разом із російськими «дронарями» на Запоріжжі

Авіація Повітряних сил Збройних Сил України знищила позицію російського зовнішнього екіпажу безпілотних літальних апаратів авіабомбою AASM.

Відповідне оприлюднив Telegram-канал «Соняшник».

Повідомляється, що місце базування живої сили противника розміщувалося в одній з будівель населеного пункту Нестерянка Запорізької області.

Авто каналу деталізує, що бомбового ураження завдав винищувач МиГ-29 зі складу 40-ї бригади тактичної авіації Повітряного командування «Центр».

Пізніше, під час ефіру телеканалу «Армія ТВ» було заявлено, що по позиції противника прилетіла французька авіабомба сімейства AASM.

На кадрах можна побачити, як високоточний боєприпас пробиває дах будівлі й відбувається потужний вибух, який повністю «складає» її разом із росіянами.

Момент детонації бомби. Джерело: «Соняшник»

Застосування засобів ураження типу «повітря-поверхня»

Українська авіація все частіше завдає високоточних бомбових ударів озброєнням європейського та американського виробництва.

До прикладу, 25-го вересня повідомлялося, що реактивна артилерія та авіація Збройних Сил України уразили командний пункт противника на Запоріжжі. Тоді «Мілітарний» припускав, що були використані малі авіабомби GBU-39.

Український МиГ-29 з авіабомбою AASM 250 HAMMER. Джерело: НІП «Тиск».

Повітряні сили активно працюють й на Курщині. Раніше повідомлялося, що українська авіація завдала ударів по розташуванню російських військових у селі Краснооктябрський на Курщині.

AASM

AASM є комплектом модернізації для вже існуючих вільнопадаючих некерованих авіабомб на зразок американських JDAM, що вже використовуються українською тактичною авіацією.

Комплект складається з передньої частини з системою наведення і закрилками та задньою з прискорювачем, що призначений для збільшення дальності польоту.

Коригована авіабомба AASM-250 Hammer французького виробництва, підвішена під крилом винищувача МиГ-29 ПС України. 2024 рік. Україна. Фото: The War Zone

Франція має на озброєнні два типи комплектів для авіабомб: Hammer-250 для бомб Mk. 82 масою 227 кг та Hammer-1000 для 908-кілограмових Mk. 84.

Носова частина комплекту модернізації AASM може оснащуватись трьома системами наведення: інерційною з корекцією по GPS, інерційною з тепловізійною ГСН або аналогічною з системою наведення за лазерним променем.

Перший тип системи, згідно з інформацією розробника, має точність влучання у 10 метрів, а два останні – лише 1 метр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *