У червні промислова активність в РФ скоротилася найшвидшими темпами за три роки

У червні промислова активність в РФ скоротилася найшвидшими темпами за три роки

Російський сектор обробної промисловості скоротився в червні найрізкішими темпами за останні три роки: знизилися обсяги виробництва, нових замовлень і зайнятості, показав огляд ділової активності.

Про це з посиланням на Індекс менеджерів з закупівель S&P Global пише The Moscow Times.

Для російського виробничого сектора у червні індекс впав до 47,5 з травневих 50,2, знову опустившись нижче позначки 50 пунктів і вказавши на скорочення ділової активності після всього одного місяця зростання, говориться у публікації.

Це найрізкіше скорочення індексу з березня 2022 року, коли Росія почала вторгнення в Україну, після чого Захід ввів проти РФ санкції.

Обсяг виробництва скорочується четвертий місяць поспіль, а обсяг нових замовлень знизився після зростання в травні.

“Падіння обсягів нових робіт фірми пояснюють зниженням купівельної спроможності клієнтів і слабким клієнтським попитом”,  – йдеться в повідомленні S&P Global.

Значні витрати Росії на озброєння спочатку сприяли розширенню промислового сектора, але минулого року промислове виробництво почало сповільнюватися.

У червні нові експортні замовлень скорочувалися найвищими темпами з листопада 2022 року. За даними S&P Global, невигідні обмінні курси вплинули на конкурентоспроможність на ключових експортних ринках.

Рівень зайнятості знизився вдруге за три місяці, оскільки виробники перейшли в режим скорочення штатів. Темпи скорочення кількості робочих місць були найрізкішими з квітня 2022 року, що відображає зниження виробничих потреб.

Раніше повідомлялося, що Росія поступово вичерпує свої макроекономічні резерви, зокрема Фонд національного добробуту (ФНБ), проте її потенціал для подальшого фінансування агресії зберігається.

Кремль планує скорочення оборонних витрат, частка яких у бюджеті досягла рекордних значень з часів СРСР.

Глава російського “Сбербанку” Герман Греф заявив, що російська економіка входить у період складних випробувань. І труднощі в економіці Росії через військові витрати, інфляцію та високі ставки триватимуть і в 2026 році.

Російські банки дедалі більше хвилює обсяг проблемних боргів у їхніх балансах. Приватно вони б’ють на сполох через те, що все більше корпоративних і приватних клієнтів не сплачують кредити через високі відсоткові ставки.

У вугільній галузі у Росії гостра криза, яку називають найгострішою з 1990-х років. Минулого року і в I кварталі цього року збиткових компаній у цій галузі було більше, ніж прибуткових (61,8%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *