Компанія у Німеччині постачала хром для російських гармат – ЗМІ

Компанія у Німеччині постачала хром для російських гармат - ЗМІ

Хром є критично важливим матеріалом для російської оборонної промисловості: ним покривають стволи гармат, щоб зменшити зношення, і снаряди – щоб запобігти корозії.

Майже половину хрому, необхідного для виробництва російських гармат і снарядів, постачала компанія з Баварії. Про це повідомляє Handelsblatt із посиланням на дані про експорт.

Згідно з оприлюдненою інформацією, з січня 2023-го по квітень 2024 року компанія EKC, що базується у Франконії, експортувала до Росії хрому на суму 24,2 мільйона євро. Це становить приблизно 50% від загального обсягу імпорту хрому Росією за вказаний період.

Хром є критично важливим матеріалом для російської оборонної промисловості: ним покривають стволи гармат, щоб зменшити зношення, і снаряди – щоб запобігти корозії. Представники німецької оборонної індустрії стверджують, що завдяки хрому ресурс артилерійських систем може зростати втричі.

Компанія не приховує свій бізнес та відкрито перераховує сфери діяльності на інтернет-сайті. Судячи з цих даних, її заснував у 2006 році Володимир Платунов. Нині він – генеральний директор. Фінансовий директор – Євген Порохня, менеджер з продажу – Олег Крилов. Загалом у компанії 21 співробітник. На сайті перераховано шість із них, всі вони розмовляють російською. Компанія має представництва в Китаї та Туреччині, а також філії в США та Словенії. Сама фірма називає себе “глобальним сировинним трейдером”.

Порохня розповів Handelsblatt, що він і Платунов – громадяни РФ, обидва живуть у Німеччині вже 28 років. За інформацією видання, вони мають російський податковий номер.

Як пише Handelsblatt, серед клієнтів EKC.AG у Росії у 2017 році був Уралвагонзавод, де виробляють бронетехніку для армії. Неясно, чи тривала ця співпраця після вторгнення в Україну, зазначає газета. Порохня заявив, що ні. За його словами, РФ не потребує хромової руди, оскільки має власні запаси.

Як пише Handelsblatt, серед клієнтів EKC.AG у Росії у 2017 році був Уралвагонзавод, де виробляють бронетехніку для армії. Неясно, чи тривала ця співпраця після вторгнення в Україну, зазначає газета. Порохня заявив, що ні. За його словами, РФ не потребує хромової руди, оскільки має власні запаси.

Після розслідування компанія EKC опинилася під санкціями. 24 лютого 2025 року Велика Британія додала її до санкційного списку. У відповідь фінансовий директор EKC Євген Порохня заявив, що санкції є “неправомірними” і що компанія дотримується всіх міжнародних обмежень. EKC планує оскаржити рішення у судовому порядку.

Нагадаємо, Служба безпеки ліквідувала ще одну схему обходу санкцій на постачання української продукції до РФ. Викрито зловмисників, які продавали оптові партії вітчизняних систем опалення для потреб міноборони РФ.

Путін наказав готуватися до повернення західних компаній у РФ – ЗМІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *