Середня ціна російської нафти в квітні впала до 55,6 дол за барель – нижче цінового обмеження країн G7.
За пісумками квітня Росія заробила 13,2 млрд дол від експорту сирої нафти та нафтопродуктів. Це найнижчий показник за майже два роки, повдіомляє Bloomberg з посиланням на Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) в четвер, 15 травня.
Вказано, що причиною падіння доходів РФ стали зниження світових цін на нафту та слабкий попит. За оцінками МЕА, середня ціна російської нафти в квітні впала до 55,6 дол за барель – нижче цінового обмеження країн G7.
“Російські ціни на нафту слідували міжнародним тенденціям. Очікується, що зростання торговельної невизначеності негативно вплине на світову економіку і, відповідно, на попит на нафту”, – йдеться у звіті.
Нафта марки Brent з початку року подешевшала більш ніж на 14%. Це пов’язано з побоюваннями щодо наслідків тарифної політики США та зниженням попиту в Китаї. До можливого надлишку на ринку може також призвести зростання поставок з Ірану.
Бюджет Росії особливо чутливий до коливань нафтових цін, адже нафтогазова галузь забезпечує близько 30% його надходжень. У квітні дефіцит бюджету РФ зріс – це може ускладнити фінансування військових витрат на тлі тривалої війни в Україні.
Попри зниження доходів, експорт російської нафти у квітні зріс до 7,55 млн барелів на добу. При цьому обсяги преміальної суміші ВСТО досягли рекордних значень – понад 1 млн барелів на день.
“Глибші знижки залучили альтернативних покупців”, – зазначили в агентстві, додавши, що водночас китайські НПЗ скоротили закупівлі нафти з Далекого Сходу РФ.
Загальний видобуток нафти в Росії у квітні піднявся до 9,3 млн барелів на день – цьому посприяли як зростання експорту, так і часткове відновлення роботи НПЗ після зменшення кількості атак дронів.
Раніше віце-прем’єр РФ Олександр Новак заявив, що Росія переживе “будь-які ціни на нафту”, бо залежність її економіки від вуглеводнів начебто знижується.
А напередодні стало відомо, що Кремль скликає термінову нараду через дефіцит пального в Росії на тлі посівної кампанії.